RSS
środa, 27 kwietnia 2011
Sekretne drzwi - odsłona pierwsza!

Zaczęłam haftować Sekretne Drzwi. To jest efekt pracy ostatnich dwóch dni:

Efekt pracy niewielki, ale i poziom trudności haftowania wysoki. Wiedzą o tym ci, którzy kiedykolwiek mieli doczynienia z lnem 25. Oczka są takie maleńkie, że wymagają dużego skupienia i dobrego światla.

Wzory firmy Heaven And Earth Designs są trudne, ale bardzo piękne. Krokusik również będzie haftował obrazek tej firmy - obrazek z Aniołkami. Będę się przyglądać efektom pracy Krokusika.

19:48, bursz-tyn231
Link Komentarze (1) »
sobota, 23 kwietnia 2011
Indianka skończona!

Skończyłam moją indiankę. Oto i ona: 

16:50, bursz-tyn231
Link Komentarze (4) »
piątek, 22 kwietnia 2011
Wesołych Świąt

Pomaleńku przez podwórze Idą dzieci kurze. W kropki, w ciapki, malowanki, bo to miały być pisanki... Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych.

22:28, bursz-tyn231
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 kwietnia 2011
Bitwa morska - Twierdza Wisłoujście

Mieszkam w najpięknieszym mieście w Polsce ........ czyli Gdańsku! Gdańsk ma niesamowite zabytki, a jednym z ciekawszych jest Twierdza Wisłoujście!

Zabytek ma już ponad pięćset lat. Zbudowany został według wzorów holenderskich.

Twierdza Wisłoujście jest przykładem stosunkowo dobrze zachowanego portowego zespołu obronnego z pierwszej połowy XVII wieku. Twierdza ta była świadkiem wielu ważnych dla historii Polski i Gdańska wydarzeń. Szturmował ją król Stefan Batory, stąd wyruszyły okręty króla Zygmunta II Wazy w zwycięski bój pod Oliwą. Twierdza broniła legalnie wybranego króla Stanisława Leszczyńskiego oraz sprawiła wiele kłopotu Polakom, którzy wraz z Napoleonem odbijali Gdańsk z rąk Prusaków.

Dlaczego o tym piszę!? Chciałabym zachęcić tych, którzy odwiedzają Gdańsk do obejrzenia również Twierdzy Wisłoujście!

To tu 16 kwietnia 2011r. odbyła się rekonstrukcja historycznej bitwy morskiej, największej jaką do tej pory zorganizowano w Gdańsku. Żołnierze byli w mundurach z epoki napoleońskiej, nie zabrakło też wybuchów pirotechnicznych. Był to pokaz nieudanej - na szczęście - próby wdarcia się do Twierdzy, zwanej Bramą do Rzeczypospolitej. Po raz pierwszy w rekonstrukcji wzięła też udział jednostka pływająca - galeon "Czarna Perła".

I trochę fotek:

18:21, bursz-tyn231
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 kwietnia 2011
Kartki wielkanocne- po raz pierwszy!

W tym roku zainspirowana pięknymi kartkami na blogach, postanowiłam stworzyć swoje! To moje pierwsze kartki, więc proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję, że spodobają się nowym właścicielkom!

Tagi: kartki
19:29, bursz-tyn231
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Indianka-odsłona piąta

Na następny haft wybrałam "Secretne Drzwi"! Lubię sobie marzyć, co się za nimi znajduje!!!

Przeraża mnie jednak ilość pracy, która mnie czeka. Potrzebuję 90 kolorów DMC. Będę haftować na lnie 25. To dla mnie nie lada wyzwanie, a mimo to nie mogę się doczekać!

 

Najpierw jednak muszę skończyć indiankę, która na dzień dzisiejszy prezentuje sie następująco:

21:54, bursz-tyn231
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 kwietnia 2011
Kubuś kwiecień

W odpowiedzi na pytanie Krokusika zamierzam haftować muliną DMC. Do obu wybranych przeze mnie wzorów haftu klucz kolorów jest własnie dopasowany pod mulinę DMC. Nie zamierzam stosować zamienników.

*****

Po cieżkich bojach udało mi się wyhaftować kwiecień w kubusiowym kalendarzu. Dał mi nieźle w kość.

A oto kwiecień:

niedziela, 03 kwietnia 2011
Indianka i nowe wybory!

Dziękuję semprelaprimavera za komplement. Mnie również indianka bardzo się podoba! W orginale zaleca się kanwę 14tę, ale ja wybrałam 18tkę i uważam to za dobry wybór. Im drobniejsza kanwa tym haft wygląda bardziej jak obraz a nie obrazek. Jak dla mnie ma to duże znaczenie.

Indiankę haftuje mi się przyjemnie, ale nie mogę się doczekać, kiedy zacznę jeden z poniższych wzrów. Niestety jeszcze nie zdecydowałam, który bardziej mi się podoba!?!? Czeka mnie ciężki wybór!

14:32, bursz-tyn231
Link Komentarze (2) »
Zakładki:
Blogi
Filozoficzne
HAED
Modelina
Needlepoint
Społeczne
Zabawy blogowe
Zakupy
Dodatki na bloga
a href="http://polskineedlepoint.blogspot.com//">